NurPlast

7 yaşındayım, namaza başlıyorum

Fatih Camiinde yapılacak “namaza başlama merasimi”ne davetiye
7 yaşındayım, namaza başlıyorum

 Risale Haber-Haber Merkezi

Çocukları namaz kılmaya teşvik etmek ve namaz bilinci oluşturmak için Fatih Camiinde “namaza başlama merasimi” yapılacak. Tüm Din Hizmetleri Derneği tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle gerçekleştirilecek “7 Yaşındayım Namaza Başlıyorum” programına çocuklar aileleriyle birlikte davet ediliyor.

1-7 Ekim tarihleri arasındaki Camiler ve Din Görevlileri Haftasını dikkat çekici bir kampanyayla değerlendirmek isteyen Tüm Din Hizmetleri Derneği, 6 Ekim Pazar günü çocukları ve aileleri Fatih Camiinde öğle namazına davet ediyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tüm Din Hizmetleri Derneği Genel Başkanı Metin Kaçar, Peygamber Efendimizin (s.a.v.), “Çocuklarınız yedi yaşına gelince namazı emredin” hadisinden yola çıktıklarını belirterek, “Osmanlı döneminde tıpkı sünnet merasimleri gibi namaza başlama törenleri yapılıyor, namaza başlayan çocuğa güzel elbiseler giydirilip hediyeler veriliyordu. Bu güzel geleneği yaşatmak, çocuklarımızı namaza teşvik etmek için 6-12 yaş arasındaki erkek ve kız çocuklarımızı 6 Ekim Pazar günü öğle namazından önce Fatih Camii avlusunda kayıt için bekliyoruz. Öğle namazından sonra yine çocukların okuyacağı Kur’an-ı Kerim, dua ve ilahilerle çocuklarımız namaza başlayacak, ikram ve hediyelerle ödüllendirilecek” dedi.

Namazın imandan sonra en büyük hakikat olduğunu hatırlatan Kaçar, namaz eğitiminin küçük yaşlardan itibaren verilmesi gerektiğini, aksi takdirde namaza başlamanın çok zor olduğunu ifade etti.

“7 Yaşındayım Namaza Başlıyorum” kampanyasının daha şimdiden sevinç ve heyecanla karşılandığını söyleyen Tüm-Din-Der Genel Başkanı Metin Kaçar, şöyle konuştu:

“Fatih Camiindeki programdan sonra çocuklara ve ailelere ikramda bulunacağız. Çocuklarımız, başta kurayla belirleyeceğimiz altınla, daha sonra kitap, seccade, oyuncak, balon, çikolata, dondurma gibi birçok sürpriz hediyelerle adeta bayram yaşayacaklar. Hacivat-Karagöz, Nasreddin Hoca ve Keloğlan tiplemeleri gösteriler sunacaklar. Bu programı Türkiye’nin birçok camilerinde yapmak isteyen arkadaşlarımız var. İnşallah ülkemizin her yerinde uygulayacağız.”

Erkek çocukların beyaz gömlek ve beyaz takke, kız çocukların da beyaz başörtüsüyle gelmeleri tavsiye edilen program hakkında www.tumdinder.org adresinden ve 0 (533) 7733626 numaralı telefondan geniş bilgi alınabilecek.

namaz_afis.20130926121511.jpgBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP