NurPlast

Güne zinde başlamanın yolları nelerdir?

Güne zinde başlamanın yolları nelerdir?
Güne zinde başlamanın yolları nelerdir?

 Moral FM’de yayınlanan Sabah Gündemi programa Eğitimci Semen Öner konuk oldu. Program yapımcısı Mehmet Canıtatlı’nın sorularını cevaplayan Öner, özellikle şehir hayatında yaşanalara tavsiyelerde bulundu. Güne verimli başlamak isteyenlerin mutlaka erken kalkması gerektiğini belirten Öner, güneş saatlerine göre güne başlamak önemli’ dedi.


Erken kalkmanın fizyolojik yapımıza en uygun olan durum olduğunu belirten Öner, vücudun kendini yenilediği vakitlerler uyanık olmak gerekir şeklinde konuştu. Her bünyenin belli bir uyuma düzeni olduğunu ifade eden Öner, önemli olan bu zaman dilimlerini iyi ayarlamak ve sabah erken saatlerde kalkarak güne dinç başlamayı sağlamak gerekir diye konuştu.
Erken kalkmanın alışkanlık edinildiğinde çok rahat alışılabilen bir durum olduğunun da altını çizen Öner, gün içerisinde özellikle öğlen saatlerinde yapılacak kısa dinlenmelerle uyumanın ise çok faydalı olduğunu söyledi.

Güne dinç ve zinde başlamak için uyku kadar beslenmenin de çok etkili olduğunu vurgulayan  Öner, sağlıklı ve düzenli beslenme şekillerini benimsemek gerektiğini sözlerine ekledi. Birbirinden çok farklı beslenme önerilerinin olduğunu söyleyen Öner, herkesin bünyesine göre bir beslenme yöntemi şekillendirmesini tavsiye etti.

Güne zinde başlamak için hareket etmenin de gerekli olduğunu belirten Öner, kısa yürüyüşler yapmak, egzersizler uygulamak, dans etmek enerjiyi artıran ve zindelik veren faaliyetlerdendir’ dedi. Sabahları yapılması gerekenleri sıralayan Öner şöyle konuştu: Sabah dinamik kalkmak ve gün boyu enerji dolu olabilmek için öncelikli olarak şükretmek gerekir. 
Psikolojimizi olumlu hale getirmeliyiz. İyi beslenme ve fiziksel hareketler yapmak da çok büyük önem taşıyor. Erken saatte kalkıldığında da tüm bunlara vakit bulunabiliyor. 

Kaynak: Moral FMBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP