NurPlast
08.11.2013 | A+ | A-

Hastanelerde imam uygulaması

Hastanelerde imam uygulamas
Hastanelerde imam uygulamas

 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Sırbistan'ın Belgrad-Niş otoyolunda geçen hafta meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan ve halen hayati tehlikesi bulunan TRT ekibini taşıyan aracın şöförü Serhat Alp’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

 
Belgrad’daki hastanede bir dini merkezin bulunduğunu, buradaki din görevlisiyle kısa bir görüşme yapmaya fırsat bulduğunu ifade eden Arınç, şunları kaydetti:

İNSANLAR İNANÇLARI NE GEREKTİRİYORSA BİLMEK İSTER
 
‘’Bir papazla tanıştım. Belki kilise gibi içerisi tanzim edilmişti. Ben şuna inanıyorum; hastalarımızın özellikle morale çok ihtiyacı olabilir. Bu çok güzel bir uygulama. Sayın Büyükelçi'den aldığım bilgilere göre, Müslüman hastalar için gerektiğinde hemen imamlar gelebiliyor, kendilerine verilebilecek konularda fikir verebiliyorlar. Böyle bir uygulama beni çok mutlu etti, bu çok önemlidir. İnsanlar inançları ne gerektiriyorsa onu yapmak ve bilmek isterler. Müslüman din adamlarının da hastanede vazife yaptıklarını öğrenmek beni gerçekten mutlu etti. Çünkü özellikle hastalık zamanları hem hasta için hem hasta sahipleri için moralin yüksek tutulması gereken zamanlar.’’
Tarih : 08.11.2013 Kaynak : AA
Risale AjansBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP