NurPlast
10.11.2013 | A+ | A-

Çörek otu ve misvak uyarısı

Çörek otu ve misvak uyarısı
Çörek otu ve misvak uyarısı

 Kaynak Kültür Yayın Grubu ile Ağrı Belediyesi ve Ağrı Genç İşadamları Derneği'nin ortaklaşa düzenledikleri Kültür Günleri yoğun ilgi oldu.

Prof. Dr. İrfan Yılmaz 'Kim bilgisi olmadığı halde hekimlik yapmaya kalkışırsa sebep olacağı zararı öder' Hadisi şerif ile koruyucu hekimliğin önemine dikkat çekti. "Derdi de çareyi de verdiği gibi her dert için bir ilaç yaratmıştır. Bu sebeple tedaviye devam ediniz. Hadisi şerifi ile koruyucu hekimliğin efendimizin mirası ve bize emridir." diyen Yılmaz, bugün çörek otu ile ilgili binlerce eser ve araştırma yapılarak onun önemine dikkat çekti.

Misvakla ile ilgili yapılan araştırmaların da gösterdiği gibi 1400 yıl önceden kullanılan misvakınönemi üzerinde duran Yılmaz, 'Size ne oluyor ki dişleriniz sararmış olduğu halde yanıma geliyorsunuz. Misvak kullanınız.' hadisi şerif ile misvakın mikrop barındırmadığını antiseptik özelliğini olduğunu ve ağız kokusunu giderdiğini söyledi.

Efendimizin son ana kadar misvak kullandığını dile getiren Yılmaz, Efendimizin misvak kullanımı önemi üzerinde durduğunu ifade etti.

RİSALE HABER

CihanBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP