NurPlast

Türkiye üzerinde oyunlar oynanmaya devam ediliyor.

Türkiye üzerinde oyunlar oynanmaya devam ediliyor.

 

TÜRKİYE ÜZERİNDE OYUNLAR OYNANMAYA DEVAM EDİLİYOR.

RİSALE ANTEP HABER MERKEZİ

Gezi Parkı olayları çok büyük ve uluslararası bir senaryonun sonucu sahneye konuldu. Çok büyük maddi ve manevi zararlara sebep oldu. Derin yaralar açtı. Hiç beklemediğimiz insanlar, bu çirkin tezgaha şiddetle karşı çıması gereken bazı dostlar, bu hadisede tarafsız kalmaya çalıştılar.

Hükümete olan düşmanlıkları sebebiyle, tamamen bir önyargı ve tarafgirlik neticesinde hiç umulmayan bazı kişiler Gezi Parkı provokasyonuna açık ve aleni destek verdi. Hatta bu tür olaylara en fazla karşı çıkması gereken bazı insanlar ''destekler'' gibi bazı söylemlerde bulundular. Belli bir kesimle irtibatı olan Emre Uslu, Mehmet Baransu gibi insanlar Gezi tahribatına bazı farklı gerekçeler ileri sürerek destek verdiler. Önder Aytaç ve Kerim Balcı gibi şahıslar da kafa karıştırmak için büyük gayret gösterdiler. 

Başka şeyler de var. Şimdi yazmak istemiyoruz. Neyse bu derin provokasyon büyük bedel ödenerek geri püskürtüldü. Çok şükür. Şimdi sağdan ve cemaat üzerinden bir operasyon çalışmaları var. Dersane konusu bunun için büyütülüyor. 20-30 senelik yazılar, arşivlerden çıkarılıp yeniden yayınlanıyor. Yapılan bütün iyi niyet teklifleri görmezden geliniyor. 
 
Bizim bakış açımız asla siyasi ve parti eksenli değildir. Hizmet ve Türkiye eksenlidir. Herkes kendi grup menfaatlerini, Türkiye'nin ve milletin umumunun menfaatine feda etmelidir. Kendi grup menfaati için Türkiye'ye, bu millete ve dolayısıyla kendilerine yazık etmemelidirler. 

Şeytan her zaman soldan yanaşmaz, bazen sağdan da yanaşır. Maksat Türkiye'nin birkaç yüzyıldır ancak yakalayabildiği yeniden büyük devlet olma ve en gelişmiş ülkeler arasına girme hedefinin önüne geçmek. Türkiye'yi yeniden koalisyonlarla idare ettirip, Hükümetlere hiç bir şey yaptırmamak.
 
Bu senaryonun dış bazı kriz enstitülereinde kurgulandığından herkes emin olmalıdır. 
 
2014 YILININ MART AYINDA YAPILACAK MAHALLİ SEÇİMLER YAKLAŞTIKÇA, BAZI OYUN VE PROVOKASYONLARIN ŞİDDETİ ARTTIRILACAKTIR.
 
Bu derin çevreler ve bunlara alet olan safdil insanlar, bunun ilk değerlendirmesini bu mahalli seçimlerden sonra yapacak, etkilerinin derecesini ölçeceklerdir.
 
Alınacak neticeye göre, Cumhurbaşkanlığı Secimleri ile 2015 yılında yapılacak Milletvekili Genel seçimlerinde tezgahın şiddetini artıracaklardır. 
 
Belki yeni Gezi olayları bile sahnneye konulabilecektir. 

Bu millet bu çirkin oyun ve tezgahlara gelmemelidir. Birkaç yüzyıl sonra eline geçen bu gelişme ve kalkınma fırsatını heba etmemelidir. 

Yoksa bunun vebalini bu çevreler asla kaldıramaz. Herkes sükunetle ve basiretle hareket etmelidir

Dileğimiz, duamız ve tavsiyemiz budur.
 
 BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP