NurPlast

Zübeyir Gündüzalp Ağabeyin siyasi tercihlerimize ışık tutan bir mektubu

Zübeyir Gündüzalp Ağabeyin siyasi tercihlerimize ışık tutan bir mektubu
Zübeyir Gündüzalp Ağabeyin siyasi tercihlerimize ışık tutan bir mektubu

 ZÜBEYİR GÜNDÜZALP AĞABEYİN SİYASİ TERCİHLERİMİZLE İLGİLİ BİR MEKTUBU

Biz ahrar,  yani hürriyetçiyiz. Hürriyetçi bir Partiden başa kim geçerse geçsin o hürriyetçi partiyi destekleriz. Mühim olan o partinin tüzüğüdür. Başkanının orada bir reyi (oy) vardır. Şeyhülislam seçmiyoruz ki, takvasına bakalım. Siyasetçi seçiyoruz. Fikrimize dost olsa yeter.

Bir siyasetçi tam dindar olamaz. Tam dindar olan da siyasetçi olmaz. İsim ve şahıslar değişebilir. Ama ölçüler değişmez. Biz ölçülerimize uyanları destekleriz; kişileri ve isimleri değil. Sahneden düşenleri sahneye çıkarmak bizim işimiz değil. Ölçülerimize uyan bu ölçülerle millet ekseriyetinin desteğini kazanan kim olursa olsun, biz onu reylerimizle destekleriz.

Mesleğimizde milletin ekseriyetinin hüsn-ü teveccühünü kaybetmiş, mazi olanlarla istikbale yürünmez. Onlarla kaybedecek zamanımız yoktur Bizim dışımızda gelişen ve değişen şartlarda, Meydana gelen durumda ileriye bakarız.

Dava ve dairemizi kullandırtmayız. Ahde vefamızı, hayırlı hizmetlerini yâd ederek gösteririz. Bu bir hakperestliktir. Düşene vurmayız; şakşakçısı da olmayız. Havanda su dövmeyiz. Mualla ve muazzez üstadımız "demokratlar ittihad-ı islama inkilâp edecektir" demiştir.

İSİM VE ÜNVAN OLARAK DEĞİL, demokrat düşünce, siyaset olarak anlayış olarak ittihad-ı islama, İslam ülkeleriyle münasebetlerin inkişafına inkilâp edecektir.

ZÜBEYİR GÜNDÜZALPBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR
abdullah13.11.2015 07:08:11

sevgili kardeşlerim benim yorumumu neden yayınlamadınız

abdullah12.11.2015 02:08:59

aziz ve sıddık nur kardeşlerim cenabı hak bizi dost doğru yolu üzerinde ayaklarımızı sabit kılsın amin evvela şunu belirtmeyi üzerime bir borç biliyorum sav efendimiz diyor ki dilsiz şeytan olup hakikatı saklamayın... kardeşlerim Allah bizi insan etmiş islam etmiş elhamdulillah sümme elhamdulillah milyarlar insan içinden bizi seçmiş dini islamı nasib etmiş bizimde çok çalışıp çok anlatmamız lazım... kardeşlerim bizim partimiz pıtırtımız çalgımız çakırtımız yoktur bizim inancımıza göre yaratan cenabı hak yarattıklarına hüküm va`z edende odur ancak.. bu konuda ayet hadisler çoktur zarurat ı diniyedir... dinden taviz verip demokrasiyi doğrudur diye kabul etmek o kişinin imanında sıkıntısı olduğunu gösterir Allah muhafaza... bir müslüman evvela şuna kesinlikle iman etmelidir ki benim Rasülü ekremim sav efendimiz Hz Muazı yemene vali atıyor ve soruyor ey muaz insanlara ne ile hükmedeceksin Hz Muaz cevap veriyor sırasıyla kur an ile sünnet ile içtihadım ile heyhaat dinimizde demokrasiyi helal görenleri Allah ıslah eylesin çok vahim bizim dinimiz islamdır düsturumuz Muhammedin sav in yoludur asla taviz verilemeyecek bir mevzudur taviz verenler tavizin neticesi tokatlarını yiyorlar kardeşlerim bu konuda uyanık olalım müslüman araştırandır imanı sağlam olandır hakikatı haykırandır Cenab ı Hak hepimize iman selameti versin amin

Mustafa Alan25.05.2015 12:39:01

Bu mektup, eğer doğruysa, Zubeyir Ağabeyin "Siyasal İslam ve Siyasal İslamcılar"konusundaki görüşleri ile Bediüzzaman''ın "siyaset ve İslam", "siyasal İslamcılık" konusuna bakış açısı, bir de "Bu vatanda dört parti var.." diye devam eden açıklaması çerçevesinde değerlendirildiğinde sağlıklı bir sonuca ulaşılabilir kanaatindeyim.

Teoman Keskin03.04.2015 19:06:30

ZÜBEYİR AĞABEY''in bu mektubunun kaynağını e-mail''ime gönderebilir misiniz ?

halil toykun02.05.2014 21:59:02

kaynak varmı ?acaba

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP