NurPlast

Öğrenciye tüm derslerde başörtü serbestliği geliyor

Öğrenciye tüm derslerde başörtü serbestliği geliyor
Öğrenciye tüm derslerde başörtü serbestliği geliyor

 E. Özlem Karataş'ın haberi:

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, SETA Eğitim Direktörü Dr.Bekir Gür'ün moderatörlüğü ile düzenlenen 2013 Eğitim değerlendirme çalıştayına katıldı.

Okullarda sadece Kur'an-ı Kerim dersinde başlarını örtmelerine izin verilen öğrencilerin, tüm derslere başörtülü olarak katılabilmelerini sağlayacak bir düzenleme çalışmasıyapıldığını belirten Tekin, 'Şu anda ders bazlı benim de tasvip etmediğim bir uygulama söz konusu, bu çalışma gündemimizde' dedi. Tekin, daha önce belirlenen takvimi, 'Bu yıl biz kıyafetle ilgili düzenlemeyi bir an önce yapmak zorundaydık. O yönetmeliği, biraz daha üzerinde çalışıp 2014'ün bahar aylarında değiştirelim demiştik' diye konuştu.

MAĞDURLAR 15 OCAK'TA DERS BAŞI YAPACAK

28 Şubat döneminde görevden atılan öğretmenlerin belge ve verilerine ulaşmakta zorluk yaşadıklarını da belirten Tekin, başvuru yapan tüm öğretmenleri atamaya çalıştıklarını ifade etti. Bu çerçevede atama kararnamesi bakanlıkta bulunmayan, kendisinde de bir belge olmayan 50 civarında mağdur için çalışmaların sürdüğünü belirten Tekin, bu çerçevede ataması yapılan diğer öğretmenlerin 15 Ocak'ta görev başı yapacaklarını bildirdi.

Yeni şafakBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP