NurPlast

Gaziantep Üniversitesi Senatosu: Her türlü vesayete karşıyız.

Gaziantep Üniversitesi Senatosu: Her türlü vesayate karşıyız.
Gaziantep Üniversitesi Senatosu: Her türlü vesayate karşıyız.

   Gaziantep   Üniversitesi  Senatosu Rektör Prof. Dr. Yavuz Çoşkun'un başkanlığında toplanarak son günlerde , ülkede   yaşanan   gelişmeleri   değerlendi ve toplantının  ardından bir açıklama  yayınladı

Gelişmelerin  dikkatlice  izlendiği  ve vesayetin her türlüsünün sonlandırılması istenen senato bildirisinde şu ifadelere  yer   verildi :

'Gaziantep  Üniversitesi  Senatosu olarak, son zamanlarda  ülkemizde   yaşanan  gelişmeleri dikkatle izlemekle birlikte, insan hakları, hukuk devleti ve demokratik ilke ve değerlere inancını kamuoyu ile paylaşıyoruz. Bundan önce olduğu gibi, bugün karşı karşıya olduğumuz sorunların üstesinden gelinmesinde, birlik beraberlik içerisinde tek adresin Kurtuluş Savaşını kazanan ve nice büyük başarılara imza atan Türk Milleti'nin temsili mekanı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu kabul, onun iradesinde dışarıdan yapılacak her türlü müdahaleyi reddediyoruz. Demokrasimizin bir daha asla kesintiye uğratılmamasını, etik dışı kamu yetkisi kullanımının önlenmesini ve vesayetin her türlüsünün sonlandırılmasını insan haklarına dayalı hukuk devletinin inşasının tek yolu olarak görüyor, meşru demokratik siyasi rekabetin anayasal düzende yetkisini milletten alan siyasal aktörler tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğine inanıyoruz.'BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP