NurPlast

Risale-i Nurların basımı kurallara bağlanacak

Risale-i Nurların basımı kurallara bağlanacak
Risale-i Nurların basımı kurallara bağlanacak

 Risale Haber-Haber Merkezi

 
Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, "bundan sonra herkesin kendi kafasına göre Risale basma haksızlığına son verilecek. Sadeleştirme ve benzeri adlar altındaki suiistimaller de son bulacak. Yanlış yapanlar mahkemeler yoluyla dersini alacak" dedi.
 
Akgündüz, son günlerdeki bandrol tartışmaları ile ilgili soyal medya üzerinden açıklama yaptı:
 
Risale-i Nurların basımı ile alakalı çok güzel günler yaşanacak ve her şey kurallara bağlanacak. Şu andaki hükümet Ağabeylerin de gayretiyle, Nurların neşrini engellemiyor; belkimaddi ve manevi tedbirler alıyor.
 
Bildiğiniz gibi, Üstadımızın açık vasiyetleri var ve basım konusunda yetkilendirdiği Ağabeyler var. Ayrıca veraset ilamı ile mirasçılığı sabit olan ve aslında Üstad'ın mutlak vekilleri arasında yer alan Abdülmecid Ağabey'in torunu Seyda kardeşimiz var. 
 
Yine bildiğiniz gibi, Üstadımız Risale-i Nurların neşrini emin ellere teslim ettiği gibi, telif ücretini de iman ve Kur'an hizmetini yürüten kardeşlere vasiyet etmiş. Yakın akrabaları maddi ve manevi konuda tamamen emin insanlar. Çünkü evlad-ı Resuller.
 
Ağabeylerin de gayretiyle Kültür Bakanlığına bütün belgeler sunulacak; kimin neşir hakkı olduğu ortaya çıkacak; böylece herkesin kendi kafasına göre Risale basma haksızlığına son verilecek. Artık resmi yetkili olanlar dışında hiç kimse basamadığı gibi, sadeleştirme ve benzeri adlar altındaki suiistimaller de son bulacak. Yanlış yapanlar mahkemeler yoluyla dersini alacak.BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP