NurPlast

Mehmet Fırıncı Ağabey'den seçim açıklaması

Mehmet Fırıncı Ağabey'den seçim açıklaması
Editör

Yazar : Editör

 

Nurdanhaer-Özel

Bediüzzaman Hazretlerinin siyasetten ne kadar uzak durduğu, sadece dostlarının değil, en yaman düşmanlarının da çok iyi bildiği ve teslim ettiği bir hakikattir. Çünkü düşmanları onu, dini siyasete âlet etme ithamıyla mahkûm edebilmek için yıllarca sıkı takip altında tutmuşlar, fakat onun bu konuda hiçbir açığını yakalayamamışlardır.

Fakat Bediüzzaman’ın siyasetten uzak durduğu ne kadar gerçek ise, çok partili hayata geçildikten sonra seçimlerde Demokrat Parti’yi aşikâr bir şekilde desteklediği de o kadar gerçektir. ÇünküÜstadımız bu meseleye siyasî bir nöbet değişimi olarak değil, devlete milletin veya başka bir kuvvetin hakim olup olmama meselesi olarak bakmış ve bunu da mektuplarında açıkça dile getirmiştir.

Üstadımız, Halk Partisinin yasakladığı ve bu yasağı devam ettirme uğrunda pek çok zulümleri bu millete reva gördüğü ezanı serbest bırakan Demokrat Partiyi işte bu sebeple desteklemiş, onun lideriAdnan Menderes’i de yine bu sebeple mektuplarında “İslâm kahramanı” olarak yad etmiştir.

Risale-i Nur talebeleri de, aynen Üstadlarının yaptığı ve ders verdiği gibi, bugünkü iktidarı, dinî hak ve hürriyetlerin bu memlekette serbestçe yaşanabilmesini sağladığı için açıkça ve bütün kuvvetleriyle destekliyorlar. Çünkü daha düne kadar din ve vicdan hürriyeti konusunda yaşadığımız hatıralar bütün canlılığıyla hafızalarımızda duruyor.

İmam Hatip Okullarının ve Kur’an kurslarının kapatılmasını, başörtüsüne ve sakala karşı girişilen mücadeleleri, dindar insanların bu memlekette gördüğü ikinci sınıf vatandaş muamelesini unutmadık. Bunları unutmadığımız gibi, bu konularda memleketimiz insanına kimlerin rahat bir nefes aldırmak için yıllarca çabaladığını ve bunu başardığını da unutmadık. Ayrıca, bu iktidarın karşısında kimlerin el ele verdiğini ve yurt içinde ve dışında hangi tuzakların kurulduğunu da açıkça görüyoruz. Bu bakımdan, İslâm kahramanı olarak anılmaya bihakkın lâyık bulunan bugünkü idarecilerimizi iktidarda muhafaza etmeyi, tıpkı Üstadımızın yaptığı gibi, biz de vatan, millet, İslâmiyet ve Kur’an hesabına bir vazife biliyoruz.


Yazarın tüm yazıları.


BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP