NurPlast

Muhammed Ali'nin Cenazesine İslami Usullere Uygun Tören

Muhammed Ali'nin, cuma günü yapılacak olan cenaze töreninin ayrıntıları belli oldu

Boks kariyerinde sayısız başarıya imza atan ve tüm zamanların en iyisi olarak kabul edilen Muhammed Ali cuma günü ebediyete uğurlanacak. Efsanevi boksöre, doğduğu yer olan Kentucky eyaletinin Louisville kentinde bir cenaze töreni düzenlenecek.

İSLAMİ USULLERE UYGUN TÖREN

Muhammed Ali'nin cenaze töreninin, kendisi ve yakın çevresinin, yıllar önce kaleme aldığı notlardan meydana gelen kitaba göre yapılacağı gelen bilgiler arasında. 

Aile sözcüsü Bob Gunnell, unutulmaz sporcunun avukatı ve bir iş ortağının da aralarında bulunduğu kişilerin katkıda bulunduğu kitabın, 2010'da Ali'ye verildiğini belirtti. Gunnell'ın, “Muhammed, bir hafta boyunca tüm planı gözden geçirdi ve onaylayıp imzaladı” dediği kitap doğrultusunda Ali'nin, İslami usullere göre gerçekleşecek törene, farklı inançları temsil eden kişiler ve yalnızca tanınmış isimlerin değil halkın da katılmasını istediği öğrenildi.

Kentucky eyaletinin Louisville kentinde düzenlenecek törende Ali'nin tabutunu, eski ağır sıklet şampiyonu Lennox Lewis, efsane boksörün hayatını anlatan “Ali” filminde başrol oynayan aktör Will Smith, eski antrenman arkadaşı Jimmy Ellis ile kardeşi Jerry Ellis, kuzenleri, yeğeni, eski kayınbiraderi Komawi Ali ve aile dostu John Ramsey taşıyacak.

 BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP