NurPlast

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faiz altında inim inim inliyoruz

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, faizlerin düşmesi gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu üyesi işadamları ve büyükelçilerle iftarda bir araya gelen Erdoğan, faizin yatırımcı için teşvik aracı olacaksa anlamlı olduğunu aksi halde zulüm aracına döneceğinisöyledi. Erdoğan, “Faizin zulmü altında inim inim inleyen ülkeler biliyorum. Başta benim ülkem. Bundan kurtulmalıyız” dedi.

ABD’Yİ ÖRNEK VERDİ

ABD’de faiz oranının yüzde 0.50, Japonya’da ise ekside olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle konuştu:“Avrupa ülkeleri 0 civarı. Peki bizde? Komisyonu ile bakınca 15-16-17. Burada yatırım olur mu? Yatırım olsa dahi burada sıkıntı var. Ayakları üzerinde duramayan yatırımcı var.”

'EKONOMİK DENGESİZLİK TEMEL FAY HATTI'

Erdoğan, ekonomik dengesizliğin, Doğu ile Batı ve Kuzey ile Güney arasındaki ilişkilerin temel fay hatlarını oluşturduğu değerlendirmesinde bulundu. Cumhurbaşkanı, “Ekonomik uçurumları kapatmadan beşeri dalgalanmaların önüne geçemeyiz. Asıl olan üretimi ve ticareti daha dengeli hale getirmek” diye konuştu.

HaberTürkBU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP