NurPlast

Gülen'e 'Hz. İsa olmadığını açıkla' dedim, böyle cevap verdi

Gülen'e 'Hz. İsa olmadığını açıkla' dedim, böyle cevap verdi

FETÖ lideri Gülen’in Manisa’da vaizlik yaptığı dönemde sürece tanıklık yapan İmam Ali Katiöz, hakkında yayılan Mesih İsa iddiaları için Gülen'in açıklama yapmasını istediğini ve aldığı cevabı aktardı

Gülen’in hakkındaki Mesihlik dedikodusunun yayılmasından memnuniyet duyduğunu aktaran İmam Ali Katiöz, Sabah'a yaptığı çarpıcı açıklamalarda bizzat şahit olduğu durumları anlattı. 

GÜLEN, RİSALE-İ NUR'U BASAMAK YAPTI

O dönemde imam olarak Manisa'da görev yaptığını söyleyen ve bunlar için haşhaşi tanımlaması az diyen Ali Katiöz, ''Gülen'de burada vaiz olarak camilerde toplantı yapıyordu. İlk tanıştığımızda Risale-i Nur külliyatını iyi bilen biri değildi. Hitabeti iyiydi. Risale-i Nur'u basamak yaparak bugünkü cemaati kurdu. Biz bugünkü devleti ele geçirme planlarını o zamanlar keşfedemedik fakat o günler yanlışlarını protesto ederek defalarca uyarmıştık'' ifadelerini kullandı.

''SOHBET DİYE GIYBET YAPIYORDU''

Gülen'in iki sene boyunca Manisa'da yaşadığını belirten Katiöz, FETÖ liderinin iki sene boyunca Manisa'da kaldığını belirterek, ''Kıbrıs çıkarmasından sonra geldi. Manisa merkez camiinde de vaaz etti. İzmir'den bunların taşıma bir gençliği vardı. Camiye girdim baktım bu kürsüde konuşuyor. Konuştuğu şey tamamıyla gıybet, dedikodu ama o kadar hitabeti iyi ki herkesi kandırıyor. Bir taraftan da ağlıyor cemaat de ağlıyor. Vaazdan sonra imam odasına girdim o da geldi. Hemen yanıma geldi boynuma sarıldı ağladı. Dedi ki 'o Kürt!' Bir hayırsever Kürt vatandaşımız hakkında dedikodu yapıyordu. Gülen tamamen hem faşist hem de Kürt düşmanıdır.'' şeklinde konuştu.

''İSA DEĞİLİM DEMİYOR, HOŞUNA GİDİYORDU''

Gülen'le bir çok konuda tartışmaya girdiğini belirten Katiöz, ''Bir keresinde İzmir'de hocaya şöyle söylemiştim. 'Hocam senin anan belli baban belli dedikodu her tarafa yayıldı size herkes Mesih diyor' demiştim. Hatta 'Hz. İsa değilim de, artık konuş bu fitne bastırılsın' da demiştim. Gülen'de şöyle dedi 'Peygamber olana peygamber değildir demek küfürdür, peygamber olmayana peygamberdir demek de küfürdür' demişti. Yani bu dedikoduyu yaydıran da kendisi ve bundan memnuniyet duyuyordu. Akli dengesinde sıkıntı olduğunu düşünüyorduk'' ifadelerini kullandı.BU HABERE YORUM YAPIN!
Yorumunuz site yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra bu alanda görünecektir.

BU HABERE YAPILMIŞ YORUMLAR

Bu habere henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorumu siz yapın.

KUR'AN-I KERİM

NAMAZ VAKİTLERİ

FACEBOOK'TA RİSALEANTEP